Відвідування сімейної сауни допоможе зміцнити здоров'я не тільки дорослим, але й дітям. Також це відмінний спосіб провести час разом, відпочити і набратися сил..
Похід в парну сприяє поліпшенню фізичного стану дитини, а саме:.
- зміцнює імунітет;
- сприяє розвитку терморегуляції;
- тренує серцево-судинну систему;
- сприяє заспокоєнню нервової системи;
- корисний для дітей з м'язовою дистонією і гіпертонусом;
- рекомендований при хворобах опорно-рухового апарату;
- допомагає впоратися з безсонням.
Як і для дорослих, існують і деякі протипоказання для відвідування бані дітьми:.
- підвищена температура;
- запалення;
- гострі інфекції;
- судомні напади, епілепсія;
- порок серця.
Якщо ви вирішили сходити в баню разом з дитиною, потрібно не забувати, що для її адаптації до процесу паріння необхідно дотримуватися особливих умов. Для початку, необхідно визначити, в якому віці дитя готове до процедур паріння. Думки фахівців, стосовно цього питання, розходяться..
Одні вважають, що можна почати привчати дітей до парильні ще в грудному віці, інші ж стверджують, що мінімальний вік для відвідування парної 2,5 - 3 роки.
Шанувальники першого підходу рекомендують з великою відповідальністю поставитися до проведення сеансу. Передувати йому має систематична підготовка:
- повітряні ванни - під час переодягання малюка залиште його без одягу трохи довше звичайного, щоб організм вчився адаптуватися;
- купання у воді з різними температурами - різниця повинна бути мінімальною (вода тепла і менше тепла).
Тільки при позитивній реакції під час підготовки, можна планувати похід в сауну з батьками. Вважається, що якщо мати відвідувала парилку до і під час вагітності, дитина готова до першої процедури вже в три місяці, якщо ні - на сьомому - восьмому місяці. Тривалість перебування малюка в парильному приміщенні не повинна перевищувати однієї хвилини. Краще використовувати охолоджену сауну, в якій температура повітря сягає не більше 30 - 40 ° C. Під час перебування в парильні радять тримати немовляти на руках, постійно стежити за його станом. Не можна допускати сильного почервоніння шкіри і набухання тім'ячка. Після процедури необхідно обполоснути малюка в теплій воді. Годувати можна тільки через дві години..
У тому випадку, коли ви вирішили не ризикувати і відвідати парильню всією сім'єю, включаючи дитину від трьох років, необхідно врахувати як фізичну, так і психологічну готовність малюка до нового для нього заходу. Похід в сауну з дітьми повинен супроводжуватися позитивним психологічним настроєм батьків, який передасться і малечі. Для більш веселого настрою можна скласти казку про спекотної країні і оазисі. Перебування в цьому віці не повинно перевищувати трьох - п'яти хвилин, а температура повітря - приблизно 60 ° C. Розміститися, природно, краще на нижній полиці. Між банею і сауною для першого відвідування дітьми будь-якого віку краще вибрати сауну, тут легше переносити високу температуру. Також контрастною для дитини після сеансу буде тепла вода..
Не забувайте і про загальні правила відвідування парної, які потрібно дотримуватися і дітям. .
Наприклад:.
- прийняття душу до того, як зайти в приміщення;
- наявність спеціального приладдя (халат, рушник, гумові шльопанці);
- щоб уникнути перегрівання, краще не мочити голову і надіти банну шапочку.
Загалом, баня для дітей безпечна і корисна. Малюки, які відвідують парильню разом з батьками, рідше хворіють; мають більш міцний імунітет. Якщо ви все ж сумніваєтеся, чи готовий ваш малюк відвідати парильню, проконсультуйтеся з педіатром. До першого знайомства дитини з банею необхідно відповідально підготуватися, і тоді вас чекають тільки позитивні враження.